logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 ساعت 23:5

برگزاری آیین گرامی داشت روز کار و کارگر در نیروگاه مشهد

آیین گرامی داشت روز کار و کارگر با حضور کارکنان و مدیران شرکت مدیریت تولید برق مشهد در محل مسجد نیروگاه برگزار گردید.

آیین گرامی داشت روز کار و کارگر با حضور کارکنان و مدیران شرکت مدیریت تولید برق مشهد در محل مسجد نیروگاه برگزار گردید.
در ابتدای این آیین، حجت الاسلام یوسفی در مورد جایگاه کارگر از منظر دین اسلام سخنانی ارائه نمود و در ادامه به ابعاد کارکردی کارگر در اقتصاد اسلامی پرداخت.
سپس مهندس یعقوبی-مدیرعامل شرکت- ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به ویژه ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) و روز کار و کارگر، به تبیین جایگاه کار و کارگر از دیدگاه دین، احادیث، نقش و کارکرد آن در اقتصاد و جامعه اسلامی پرداخت.

مهندس یعقوبی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عبادت بودن کاری که برای توسعه کشور انجام می شود، ادامه داد: اولین نکته که از مطلب بالا مستفاد می گردد این است که محیط کار نیز یک مکان مقدس است و چارچوب و حریم آن به لحاظ اخلاقی و حرفه ای بایستی حفظ شود و این نکته در نیروگاه به عنوان تأمین کننده نیازهای ضروری جامعه باید توجه ویژه ای بدان شود.
 مدیرعامل شرکت با اشاره به ساعات کار مفید در برخی از کشورها به استناد آمار انتشار یافته، گفت: صرفاً سقف ساعت کاری و بالا بودن آن نشانگر مفید و مطلوب بودن کیفیت کار نیست و لازم است مفید بودن آن در محیط کار بررسی گردد و به بیان شفاف تر، باید به دنبال تعریف کارمفید، شاخصه ها و نتایج آن و دلایل قداست آن بود.

وی گفت: نتیجه کار مفید منجر به افزایش بهره وری می شود که می تواند شرط بقای سازمان و استمرار کار آن باشد و لذا لازم است به عنوان یک کنشگر در زمینه صنعت نیروگاهی، برنامه ریزی برای افزایش بهره وری به عمل آید و ضمن خود ارزیابی، نقش یکایک عوامل را بررسی نمود.
مهندس یعقوبی با اشاره به ضررها و آسیب های بهره وری پایین روی اقتصاد کشور و نقش بازدارنده آن در رشد اقتصادی بر لزوم توجه به برخی نکات محوری در تولید برق تأکید کرد و گفت: افزایش توان فنی و ارائه خدمات در کنار رعایت موارد ایمنی و اصول بهداشت حرفه ای جزو انتظارات حداقلی در صنعت نیروگاهی به شمار می رود.
مدیرعامل شرکت ضمن قدردانی از زحمات کارکنان به ویژه در تعمیرات اساسی واحدهای S1 و G11، تعمیر ترانسفورماتور واحدG12، اجرای پروژه مدیا و پروژه های ارزشمند بهینه سازی که هم اکنون در حال پیگیری و اجرا هستند، بیان داشت: مشکلات مالی و کمبود نقدینگی شرکت متأثر از کمبود منابع در بخش صنعت به ویژه صنعت نیروگاهی و کمبود نقدینگی در تمامی بخش های تولید، توزیع و انتقال است که مدیریت نقدینگی، کنترل شرایط و پیشبرد برنامه ها و اهداف شرکت را می طلبد.

وی اضافه کرد: پروژه بازیافت درین آب برج ها به عنوان راهبرد کوتاه مدت از جمله اهداف تعیین شده در راستای افزایش بهره وری می باشد تا شرکت به چالش و بحران در آینده برخورد ننماید و مادامی که انتظار می رود به عنوان یک شرکت فعال نیروگاهی و در شرایط رقابتی حضور موفقی تجربه شود، بایستی سنجیده تر، دقیق تر و بهتر از گذشته در تمامی حوزه ها عمل کرد.
مهندس یعقوبی افزود: کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری واحدها نیز به عنوان راهبرد دیگر شرکت به منظور پویایی شرکت در عرصه رقابت مطرح است و هم فکری و تعامل تمامی بخش ها می تواند در این مسیراثرگذار باشد.
در ادامه این آیین، احمد بشیری در سطح کارگری، یونس نیکخوی در سطح تکنسینی، مهدی عزیززاده در سطح کارشناسی و مهندس احمد بیات در سطح مدیریتی، برابر ارزیابی فنی و اخلاقی به عنوان نفرات نمونه معرفی و با اهدای لوح یادبود، تکریم شدند. همچنین از مهندس احمد غلامی نژاد، محمد متدین، امیررضا فیاض و علی استیری به عنوان  همکارانی که بازنشسته شدند، طی لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.


منبع:   تعداد بازدید : 227 نوشته شده توسط: اداره ارتباطات نبروگاه مشهد

کلمات کلیدی:  نیروگاه مشهد-روز جهانی کارگر- پیشکسوتان


بازگشت

درباره نيروگاه
بازرگاني
گالری
پيوندها
 گالری      
 عکس های تعمیرات اساسی نیروگاه      
       
       

  

hit counter