logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 15 مهر 1397 ساعت 16:24

برگزاری دوره تخصصی پساب و فاضلاب های بهداشتی در نیروگاه مشهد

دوره تخصصی پساب و فاضلاب های بهداشتی با حضور همکاران بخش شیمی، امور بهره برداری و کارشناس امور شیمی دفتر مهندسی در سالن همایش های نیروگاه مشهد برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد دوره تخصصی پساب و فاضلاب های بهداشتی با حضور همکاران بخش شیمی، امور بهره برداری و کارشناس امور شیمی دفتر مهندسی در سالن همایش های نیروگاه مشهد برگزار گردید.
برپایه این گزارش در این دوره 4 روزه؛ سرفصل هایی نظیر شرح دقیق و تعریف فاضلاب های بهداشتی و پساب های مرتبط؛ نحوه تصفیه فاضلاب های صنعتی؛ استاندارد مخازن فاضلاب؛ شرح شناور سازی در تصفیه فاضلاب؛ روش های علمی و کاربردی شناور سازی در تصفیه فاضلاب؛ نحوه تصفیه آب؛ پیش تصفیه چربی گیر؛ مشکلات مرتبط با هواده های سطحی ،معایب و محاسن روش اسمز معکوس و .... تدریس شد..
همچنین در این دوره نحوه تصفیه پساب های صنعتی با توجه به جغرافیای منطقه و میزان جمعیت ساکن در هر بخش و راهکارهای احداث تصفیه خانه بر مبنای شاخص های جغرافیایی، جمعیتی و محیطی به حاضرین آموزش داده شد.
اکرم مهراندیش کارشناس مسئول آموزش شرکت مدیریت تولید برق مشهد برگزاری این دوره آموزشی تخصصی را برابر اعلام نیاز همکاران محترم امور شیمی و دفتر مهندسی و برنامه ریزی برشمرد و خاطرنشان کرد؛ دوره های آموزشی بر پایه افزایش توان همکاران نیروگاهی مطابق با سرفصل ها و مطالب جدیدآموزشی برگزار می گردد
وی در پایان خاطر نشان کرد؛ به روز رسانی سطح علمی و توان تئوری و در نهایت عملی کارکنان از وظایف واحد آموزش می باشد که این دوره ها هر ساله پس از تصویب در کمیته آموزش اجرا می شود و در این دوره ها همواره نهایت سعی و تلاش واحد آموزش دفتر مهندسی و برنامه ریزی بر آن بوده است تا با بهره گیری از بهترین و با کیفیت ترین اساتید بهترین خدمات در چهارچوب نیاز عملی همکاران ارایه گردد.
گفتنی است در این دوره که با حضور بیش از 15 تن از کارشناسان مرتبط با موضوع پسماند و فاضلاب صنعتی برگزار شد در پایان امتحان کتبی و عملی نیز به منظور ارزیابی سطح دانش شرکت کنندگان در دوره اخذ شد.


منبع: روابط عمومی  تعداد بازدید : 154 نوشته شده توسط: توحید جلایرنیا

کلمات کلیدی:  دوره پساب- نیروگاه مشهد


بازگشت

درباره نيروگاه
بازرگاني
گالری
پيوندها
 گالری      
 عکس های تعمیرات اساسی نیروگاه      
       
       

  

hit counter