logo logo
تازه های نیروگاه چهار شنبه 4 مرداد 1396 ساعت 12:3

تعمیرات اساسی واحد شماره 1 بی بی سی نیروگاه مشهد به پایان رسید.

تعمیرات اساسی واحد شماره 1 GT BBC 13D که از تاریخ 26/01/96 با تکیه بر توان داخلی شرکت و نیروهای توانمند امور تعمیرات آغاز گردیده بود، پس از تعمیرات، مجددآ به شبکه متصل گردید.

با هدف استمرار تولید در پیک تابستان سال جاری
تعمیرات اساسی واحد شماره 1 بی بی سی نیروگاه مشهد به پایان رسید.
 
تعمیرات اساسی واحد شماره 1 GT BBC 13D که از تاریخ 26/01/96 با تکیه بر توان داخلی شرکت و نیروهای توانمند امور تعمیرات آغاز گردیده بود، پس از تعمیرات، مجددآ به شبکه متصل گردید. 
مهندس جلالی موسوی – سرپرست امور مکانیک- افزود: در بخش توربین و کمپرسور، بررسی و بازدید فنی از تمامی اجزاء داخلی انجام شد و تعویض پره های ثابت و متحرک توربین شامل: پره های ثابت و پره های متحرک از ردیف 1 تا 5 صورت گرفت. 
سرپرست امور مکانیک ادامه داد: در ادامه انجام فعالیت ها، بازسازی اینرکیسینگ (H.G.C) و سگمنت های مربوط به آن، تعویض سگمنت های حرارتی متحرک رتور توربین، بالانس H.S رتور توربین و کمپرسور، بازسازی دیفیوزر کمپرسور، تعویض سگمنت های حرارتی دیفیوزر و بلید کریر و همچنین تعویض سگمنت ردیف 3 بلید کریر انجام شد.
مهندس جلالی موسوی گفت: در بخش اتاق احتراق، دمونتاژ کامل اتاق احتراق و تعویض تایل کریرها و تایل های آن
تعویض و سوراخ کاری لاینر اتاق احتراق، بازسازی ساپورت لاینر، تعویض نازل های هوای اتاق احتراق انجام شد.
در ادامه مهندس خانعلی زاده- سرپرست امور برق و کنترل- به اقدامات انجام شده در تعمیرات اساسی واحد یادشده در بخش برق و کنترل اشاره کرد و افزود: بازدید، سرویس و انجام تست های ژنراتور، ترانس اصلی واحد، ترانس استیشن، ترانس راه انداز، ترانس تحریک و بریکر ژنراتور انجام گردید.
سرپرست امور برق و کنترل گفت: در ادامه این پروژه دیگر اقدامات نظیر: سرویس بریکرهای 6 کیلوولت و مصرف داخلی 400 ولت، سرویس بریکرهای سیستم تحریک، سرویس تمامی الکتروموتورها، سرویس و تست تمام کلیدهای پانل MCC، سرویس و تست تریستورهای سیستم تحریک، سرویس و تست تمامی تجهیزات کنترل از قبیل: ترموکوپل ها، PT100ها، سنسورهای لرزش و آکسیال توربین صورت گرفت.
مهندس خانعلی زاده از: سرویس، تست و کالیبره تقویت کننده های فتوسل ها و ترنسیمترهای دما و اپریتینگ ولو، سرویس، تست و کالیبره ترمومترهای روغن، ترنسیمترهای دما، پرژر سوئیچ ها و تمامی گیج ها و میترها به عنوان دیگر اقدامات مهم انجام شده در پیوند با امور برق و کنترل یاد کرد.
گفتنی است در پایان این پروژه، مونتاژ کامل قطعات بازشده و تعویض شده انجام شد و سپس کامیشینینگ و راه اندازی واحد صورت گرفت و با موفقیت با شبکه برق پارالل گردید.
مهندس یعقوبی-مدیرعامل شرکت- در تکمیل این خبر بیان کرد: آخرین تعمیرات اساسی واحد متناظر، در مدت 115 روز انجام شده بود. در این دوره از تعمیرات با عنایت به پیک مصرف شبکه در مقایسه با سال گذشته، ضرورت سرعت بخشی در اجرای تعمیرات و آماده سازی واحد، علی رغم کمبود قطعات یدکی، کمبود نقدینگی، هدف گذاری و اقدام شد.
مدیرعامل شرکت افزود: به منظور تأمین قطعات، ساخت بخشی از قطعات مثل: پیستون والوOperating device در داخل شرکت انجام شد و تأمین بخشی دیگر از قطعات با استفاده از توان و ظرفیت شرکت های داخل کشور در زمینه بازسازی و ساخت صورت پذیرفت.
مهندس یعقوبی از کاهش مدت زمان انجام تعمیرات به 65 روز به عنوان ویژگی مهم این دوره از تعمیرات اشاره نمود و گفت: این اقدام با توجه به زمان صرف شده به منظور ارسال رتور و بالانس High Speed و گرمای هوا، با همت و تلاش کارکنان روزه دار نیروگاه انجام شد.

منبع:   تعداد بازدید : 421 نوشته شده توسط: اداره ارتباطات

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره نيروگاه
بازرگاني
گالری
پيوندها
 گالری      
 عکس های تعمیرات اساسی نیروگاه      
       
       

  

hit counter