logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 20 آذر 1401 ساعت 9:50

برنامه ریزی پرورش نیروی متخصص نیروگاه برق مشهد با آموزش دوگانه شغلی

در نشست کارگروه مشترک پروژه آموزش دوگانه شغلی ایران و آلمان و طرح مهارت‌آموزی در محیط واقعی کار، بر ظرفیت‌های جذب کارآموز و استخدام نیروی کار در نیروگاه تولید برق مشهد از طریق پرورش نیروی متخصص با آموزش دوگانه شغلی، تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد، این نشست با حضورسرکارخانم مشایخیان معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای، جناب آقای دکتر پیام رشیدی سرپرست مرکز آموزش اتاق بازرگانی، جناب آقای کرامتی نسب رییس اداره آموزش و پژوهش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای برگزار گردید‌
هدف این طرح؛ اصلاح سیستم آموزش شغلی براساس تجربه موفق کشورهای توسعه یافته به خصوص آلمان در جهت افزایش بهره‌وری نیروی کار ماهر و متخصص و کاهش بیکاری و نیز آموزش های مهارتی هدفمند و تقاضا محور  است.  
این پروژه به صورت پایلوت در استان خراسان رضوی و چهار استان دیگر در حال انجام است و از جمله شرکت‌های همکار طرح در استان می‌توان به شرکت‌های نیان الکترونیک، رینگ‌سازی، همگر توس، مدیریت تولید برق مشهد، هوشمندسازی تسلا و دردانه شرق اشاره کرد.  
 
پیام رشیدی، سرپرست مرکز آموزش اتاق مشهد: پروژه همکاری آموزش دوگانه شغلی در بنگاه‌های اقتصادی، سبب ارتقا مهارت کارکنان شرکت هدف شده و شرکت‌ها در جذب نیروهای جدید بهره‌روی بیشتری خواهند داشت.
همچنین سرکارخانم مشایخیان ضمن بیان ویژگی ها و مزایای این طرح، به بیان شرایط تاسیس مراکز "جوارکارگاهی" و تسهیلات این مراکز پرداختند.
 
سپس مهندس اباذر دهقان‌پور، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق مشهد با اشاره به اینکه مشابه این طرح در مشارکت با دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه آزاد برنامه‌ریزی شد تا دانشجویان در کنار دروس تئوری، دو روز در هفته به صورت عملی در حوزه صنعت مشغول به کار شوند، تاکید کرد: نیروهایی که جذب نیروگاه برق می‌شوند، باید علاوه بر تسلط بر مباحث تئوری، از سطح مهارت های فنی بالایی برخوردار باشند  
 
سپس مصوبات این جلسه توسط  سعیدی نسب، کارشناس آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی قرائت شد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ایجاد مرکز دو منظوره در راستای اجرای دستورالعمل‌های ایجاد مرکز جوارکارگاهی و آموزش در محیط کار واقعی و آموزش‌های دوگانه شغلی(با اخذ مجوز از سازمان فنی و حرفه‌ای) اشاره کرد. این مرکز به جهت آموزش‌های درون سازمانی و برون سازمانی در نیروگاه مشهد ایجاد خواهد شد.  
 
همچنین، همکاری‌ها در زمینه ارائه تقاضاهای آموزشی و اجرای هدفمند آموزش‌ها، همکاری در زمینه تدوین استانداردهای آموزشی در حوزه آموزش‌های مورد نیاز نیروگاه و نیز در زمینه اجرای آموزش‌ها توسط اساتید شاغل در مجموعه نیروگاه مشهد، فنی و حرفه‌ای و هم‌افزایی در راستای همکاری‌های طرفین، برنامه‌ریزی جهت بازدید کارکنان شاغل نیروگاه مشهد از مجموعه مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، از دیگر مصوبات این نشست بود.  
 
 همچنین بعد از اتمام این جلسه اعضا حاضر از واحد های تولید شرکت بازدید کردند.


منبع: روابط عمومی  تعداد بازدید : 71 نوشته شده توسط: عباس گرايي

کلمات کلیدی:  روابط عمومی نیروگاه مشهد-اتاق بازرگانی


بازگشت

درباره نيــروگاه مشــهد
بــازرگــانـي
نشریـه پیــام تولیـد مشهـد
پيـــوندها