logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 10 اردیبهشت 1402 ساعت 7:44

ساخت و بازسازی ۱۳۰۰ قلم قطعات نیروگاهی در سال ۱۴۰۱ به‌ دست متخصصان مشهدی در قدیمی ترین نیروگاه فعال کشور

متخصصان نیروگاه مشهد ؛ساختن قطعات را عزم جدی در جهت خود کفایی و قطع وابستگی می دانند‌ و با اتکا به دانش و تخصص خود، موفق به ساخت و بازسازی قطعات مورد نیاز واحدهای بخاری و گازی نیروگاه شدند.

مهندس سید علی اصغر جلالی موسوی مدیرامور تعمیرات مکانیک در گفت‌وگو با روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد اظهار داشت: متخصصان این نیروگاه با اتکا به دانش و تخصص خود، قطعات مورد نیاز واحدهای بخاری و گازی نیروگاه مشهد را برای حفظ پایداری تولید ساخت و یا بازسازی کرده‌اند که مجموع قطعات ساخت و بازسازی شده در سال ۱۴۰۱ به تعداد ۱۳۰۰ قطعه رسیده است. مهندس جلالی موسوی افزود؛ کارکنان اداره تجهیزات کمکی با ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات به‌کار رفته در واحدهای بخاری اشکودا و الین، گازی BBC و آلستوم و واحد تصفیه آب نیروگاه، شامل ساخت و بازسازی انواع والو های فشار قوی،ساخت بوش استیل سگمنت واحد bbc،ساخت سوپاپ والو بخار لابیرنت، ساخت سوپاپ کنترل والو ۵ اشکودا، ساخت قطعات والو فشار قوی، ساخت قاب الکتروموتور پمپ روغن واحد bbc، ساخت شافت هم زن شیر آهک ، تعمیرات یا بازسازی پمپ های استیل تصفیه آب، تعمیرات اساسی پمپ آب خام،بازسازی انواع گیت والو ها، ساخت انواع پمپ های استیل تصفیه آب، ساخت و بازسازی الکترو موتور و فلانچ پمپ آب ژاول، ساخت انواع قطعات تصفیه آب ،بازسازی قطعات پره های برج های خنک کننده اشکودا و الین و.... نقشی مهم و حیاتی در تعمیرات و بهره‌برداری از واحدهای نیروگاه و حفظ آمادگی تولید داشته‌اند.
وی ادامه داد؛ نیروگاه مشهد با بیش از ۵۸ سال سابقه تولید برق، در طی سال های اخیر با رویکرد ساخت و بازسازی قطعات مختلف در داخل نیروگاه ، سعی در کاهش هزینه بهره برداری و حفظ پایداری تولید نیروگاه داشته است.
جلالی موسوی تصریح کرد: صنعت نیروگاهی کشور در سال‌های اخیر با تکیه بر تلاش‌های بی‌وقفه متخصصان، کارشناسان و مدیران توانمند خود با وجود تحریم‌ها، هزینه‌های بالای تأمین قطعات و قیمت پایین خرید انرژی از نیروگاه‌ها، روندی پایدار و مستمر در تأمین انرژی الکتریکی و خدمت‌‌رسانی به مردم و تأمین برق مورد نیاز بخش‌های اقتصادی و تولیدی کشور داشته است و در این زمینه به موفقیت‌های بی‌نظیر و ارزشمندی دست یافته، که یکی از مهمترین آن‌ها بهره‌مندی از دانش متخصصان خود در زمینه ساخت قطعات مورد نیاز نیروگاهی بوده است.
ایشان در پایان افزودند؛ نیروگاه مشهد با ۷ واحد تولیدی و توان نامی ۳۲۸ مگاوات تامین کننده بخش عمده برق‌مورد نیاز شهر مشهد و زائرین و مجاورین حرم ثامن الائمه حضرت رضا(ع) است.


منبع: روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد  تعداد بازدید : 20 نوشته شده توسط: عباس گرايي

کلمات کلیدی:  ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی


بازگشت

درباره نيــروگاه مشــهد
بــازرگــانـي
نشریـه پیــام تولیـد مشهـد
پيـــوندها