logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 20 آذر 1401 ساعت 10:0

خروج واحد الین نیروگاه مشهد از چرخه تولید

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد؛مهندس اباذر دهقان پور مدیر عامل نیروگاه مشهد با اشاره به اینکه واحد شماره دو الین نیروگاه مشهد با مجوز دیسپاچینگ در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ از مدار تولید خارج شد گفت؛ این مهم در حالی است که این واحد در ۸ ماه تولید پایدار و بی وقفه،با جمع کارکرد ۵۵۲۴ ساعت و همچنین با استفاده از پرسنل پرتلاش و با تجربه این واحد به میزان ۶۴ میلیون پانصد هزار کیلووات ساعت تولید داشته است.

✍️به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد؛مهندس اباذر دهقان پور مدیر عامل نیروگاه مشهد با اشاره به اینکه واحد شماره دو الین نیروگاه مشهد با مجوز دیسپاچینگ در ساعت ۱۸:۴۵ دقیقه مورخ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ از مدار تولید خارج شد گفت؛ این مهم در حالی است که این واحد در ۸ ماه تولید پایدار و بی وقفه،با جمع کارکرد ۵۵۲۴ ساعت و همچنین با استفاده از پرسنل پرتلاش و با تجربه این واحد به میزان ۶۴ میلیون پانصد هزار کیلووات ساعت  تولید داشته است.

🔹وی ادامه ؛ با توجه به اینکه تنها سوخت مورد استفاده این واحد گاز طبیعی است از این رو امکان استفاده از سوخت دیگری میسر نیست، همچنین طبق برنامه ابلاغی وزارت نیرو واحد الین نیروگاه مشهد، در پیک شبکه و در فصول گرم موظف است که در مدار تولید باشند و در فصول سرد به صورت آماده باش(رزرو) در می آید. بنابراین در صورت نیاز و با شرط تامین گاز، امکان بهره برداری از آن وجود خواهد داشت.

🔹مهندس دهقان پور با تاکید برا اینکه نیروگاه مشهد مخزنی برای انبار سوخت مازوت ندارد، تصریح کرد؛ با توجه به موقعیت مکانی نیروگاه مشهد در مرکز شهرستان مشهد و افزایش آلایندگی قادر به استفاده از این سوخت نیست.

🔸لازم به ذکر است ،نیروگاه مشهد در زمینی به وسعت ۴۳ هکتار ، درشرق مشهدو در فاصله ۳ کیلومتری بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا عليه السلام  قرار دارد.
این نيروگاه قدیمی ترین نيروگاه استان خراسان و دومين نيروگاه کشور پس از نيروگاه طرشت می باشد. و هم اکنون  این نیروگاه با ۷ واحد حرارتی شامل یک واحد بخاری الين، دو واحد بخاری اشکودا، دو واحد گازی بی بی سی و دو واحد گازی آلستوم در حال بهره برداری می باشد
.


منبع: روابط عمومی نیروگاه مشهد  تعداد بازدید : 89 نوشته شده توسط: عباس گرايي

کلمات کلیدی:  واحد الین


بازگشت

درباره نيــروگاه مشــهد
بــازرگــانـي
نشریـه پیــام تولیـد مشهـد
پيـــوندها