logo logo
تازه های نیروگاه پنجشنبه 4 خرداد 1402 ساعت 10:19

اجرای برنامه آمادگی تابستانه در نیروگاه‌ مشهد

برنامه آمادگی تابستانه ی واحدهای نیروگاه مشهد به منظور کمک به تداوم تولید برق پایدار در پیک مصرف تابستان، عملیاتی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد، مهندس یاشار مغمومی مدیر دفتر مهندسی و برنامه ریزی با اشاره به وضعیت آمادگی واحدهای نیروگاه برای تولید برق پایدار در تابستان 1402 گفت: هرساله به منظور کسب آمادگی لازم برای تولید انرژی الکتریکی در فصل پرمصرف تابستان، برنامه هایی از سوی گروه برنامه ریزی، تدوین و برای اجرا به امور های مربوطه ابلاغ می شود.
مغمومی در تشریح جزییات این برنامه افزود: تجهیزات واحدهای نیروگاه هرساله مورد بازبینی قرار می گیرد و در صورت وجود اشکال در آن، نسبت به رفع آن ها اقدام می شود تا خللی در فرآیند تولید برق به ویژه در ایام گرم سال ایجاد نشود.
مدیر دفتر مهندسی و برنامه ریزی ادامه داد: برنامه آمادگی تابستانه به گونه ای تدوین می شود تا تجهیزات مهم و اساسی واحدها که نقش مهمی در حفظ پایداری تولید در شرایط افزایش دمای هوا دارند، مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد که در این ارتباط، برج های خنک کن اصلی، جایگاه ویژه ای دارند به گونه ای که آمادگی این تجهیزات بزرگ، مانع از افت راندمان و بهره وری در واحدهای بخاری می شود. از این روی، شناسایی و رفع نشتی، بازدید و تنظیم روغن برج ها از اقدامات مهمی است که با اجرای برنامه آمادگی تابستانه، انجام شد و یا در حال انجام است.
مغمومی در ادامه بیان داشت: بازدید و آماده سازی سیستم های خنک کاری ، سیستم هوای سرویس و کنترلی ، از اقدامات دیگری است که برای آمادگی تابستانه واحدها در دستور کار قرار گرفته و از سوی متخصصان نیروگاه در حال انجام بوده و در مراحل پایانی قرار دارد. همچنین آماده سازی سیستم خنک کاری واحدهای گازی، شست و شوی رادیاتورهای آن و بازدید و سرویس سیستم مدیا که نقش مهمی در افزایش تولید واحدهای گازی در ساعات گرم روز دارد، از اقداماتی است که در این ارتباط در نیروگاه مشهد به انجام رسیده است.
ایشان در پایان با اشاره به ضرورت آمادگی سیستم های ایمنی در واحدهای هفت گانه برای پیشگیری از حوادث احتمالی گفت: از موارد مهم در برنامه تابستانه، اطمینان از عملکرد صحیح سیستم های ایمنی واحدها است که با اجرای این برنامه، نقاط پرخطر شناسایی شده و تدابیر لازم برای مقابله با آن ها تدارک دیده شده است.


منبع: روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق مشهد  تعداد بازدید : 5 نوشته شده توسط: عباس گرايي

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره نيــروگاه مشــهد
بــازرگــانـي
نشریـه پیــام تولیـد مشهـد
پيـــوندها