logo logo
تازه های نیروگاه یکشنبه 18 آذر 1397 ساعت 13:6

بهینه سازی سیستم های جرقه زن واحد های اشکودا 1 و 2 در نیروگاه مشهد

با توجه به فرم های نقص مکررر، سابقه طولانی نقص موجود، تعویض نوع ایزولاتورها که متاسفانه این اقدام نیز نتیجه ای در بر نداشت؛ ورود به مبحث مطالعه دقیق به منظور به سازی و تعریف پروژه بهینه سازی سیستم های جرقه زنی 6 گانه واحدهای اشکودا یک و اشکودا دو - در مجموع 12 سیستم جرقه زنی-.در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت مدیریت  تولید برق شهد؛ مدیر امور تعمیرات برق و کنترل افزود؛
با پیگیری از منابع مختلف (اینترنت،کتابخانه و مرکز اسناد تخصصی نیروگاه و برق منطقه ای خراسان،کتب مرتبط با موضوع و سیستم های مشابه در سایر نیروگاههای کشور) در ابتدا تصمیم بر تغییر کلی گانهای موجود گرفته شد بدین طریق که جنس گان از نوع استیل و با قطر بالاتر از گانهای موجود جهت ایجاد فاصله هوایی بیشتر و بالطبع به افزایش سطح ایزولاسیون و سطح ولتاژ برگشتی منجر شود،اما با توجه به هزینه بالا و تغییرات عمده در محل جا گرفتن گان بر روی بدنه بویلر؛تصمیم بر انجام پروژه از منظر بهینه سازی شد.
خانعلی زاده ادامه داد:
در طرح بهینه سازی جهت افزایش سطح ایزولاسیون اقدام به حذف لوله های واسط داخل گانهای قدیم شد، و از لوله گاز موجود و رینگ های فلزی جهت ثابت کردن الکترودها بهره گرفته شد.
وی با اشاره به انجام صد در صدی پروژه در داخل نیروگاه و با بهره گیری از توان همکاران واحدهای تراشکاری؛ جوشکاری؛ الکتریک و ... در پایان سخنان خود خاطر نشان ساخت؛
در این پروژه برشکاری ابتدای گان و دو قسمتی شدن ساختار گان؛ بیرون آوردن ساختار پایه گان و حذف لوله های واسط؛ مشخص کردن محل رینگ های نگهدارنده بر روی لوله گاز؛ جوشکاری رینگ های نگهدارنده بر روی لوله گاز؛ تهیه بوش لوله ای به قطر 44 میلیمتر و طول 10 سانتیمتر جهت ثابت نمودن ساختار؛ جوشکاری بوش لوله ای و چینی گذاری و نصب الکترودهی گان؛ با صرف نزدیک به 200 نفر ساعت؛ تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته به منظور بهینه سازی سیستم های 12 گانه جرقه زنی واحدهای یک و دو اشکودا بوده است.

منبع: روابط عمومی  تعداد بازدید : 200 نوشته شده توسط: توحید جلایرنیا

کلمات کلیدی:  بهینه سازی- سیستم های جرقه زن- واحدهای اشکودا- نیروگاه مشهد


بازگشت

درباره نيروگاه
بازرگاني
گالری
پيوندها
 گالری      
 عکس های تعمیرات اساسی نیروگاه      
       
       

  

hit counter